Amp Clone - PLEXI/800 5W Hi-Gain head

PLEXI/800 5W Hi-Gain to wzmacniacz w pełni lampowy typu head, małej mocy (5 Watt), z dwoma niezależnymi kanałami CLEAN oraz LEAD bazujący na konstrukcji PLEXI/JCM®* Style.

Wykonany jest w 100% ręcznie techniką point to point na płytce turret board - dokładnie tak jak w latach 50-tych, gdy Leo Fender tworzył kultowego tweed-a Champ®*. Takie łączenie elementów daje najlepszą jakość brzmienia. We wzmacniaczu zastosowano wysokiej jakości komponenty jak np. rezystory VISHAY DALE CCF60, które możemy spotkać w takich wzmacniaczach jak Mesa/Boogie®* czy Soldano®* oraz markowe kondensatory Mallory 150s czy F&T. Nie znajdziemy tutaj elementów MADE IN CHINA... Dzięki małej mocy (1x lampa EL84) wzmacniacz nie traci dynamiki oraz brzmienia na małych głośnościach. Stanowi on idealną alternatywę do cichego grania w warunkach domowych bez utraty delektowania się lampowym soundem! Nie oznacza to, że nie damy rady na nim zagrać koncertu w klubie na małej scenie. Preamp oparty jest na 2 lampach ECC83/12AX7 i wzorowany jest na legendarnym schemacie modelu PLEXI/800 Style. Kanał CLEAN charakteryzuje się czystym tłustym brzmieniem, nawiązującym do brzmień tweed-ów, jednak gdy rozkręcimy go na “10”, uzyskujemy ciepły crunch. Kanał LEAD nawiązuje do brytyjskiego brzmienia z lat 80-tych – mamy w nim do dyspozycji sporą ilość gainu w stylu AC/DC. Dzięki odpowiednim modyfikacjom preampu, z brzmienia została wyeliminowana jazgotliwie-bzycząca “góra”, przez co granie jest przyjemniejsze dla ucha na dużych głośnościach. Oprócz klasycznej korekcji EQ, head posiada dodatkowe podbicie środkowego pasma PLEXI/TWEED. W pozycji PLEXI mamy do dyspozycji klasyczną korekcję znaną ze wzmacniaczy PLEXI/800 Style czy Bassman®* Style. W pozycji TWEED podbiciu ulega środkowe pasmo, przez co uzyskujemy brzmienie znane ze wzmacniaczy Deluxe '57®* Style. Wzmacniacz posiada bezstratną sygnałowo pętla efektów (FX loop), dzięki której będziemy mogli używać bez zniekształceń na kanale LEAD takich efektów jak chorus czy dealy. Obudowa wykonana jest ze sklejki brzozowej 18 mm i wyglądem nawiązuje do brytyjskich wzmacniaczy z lat 60-tych typu PLEXI. Oklejona jest wysokiej jakości tolexem, którego kolor można spersonalizować przy zamówieniu.

Specyfikacja:

*Wymieniony model wzmacniacza służy jedynie celom identyfikacyjnym oraz porównawczym, i nie jest używany w celach marketingowych. Wszystkie nazwy produktów są znakami towarowymi odpowiednich producentów i nie są w żaden sposób powiązane z Amp Clone!

Bezpośredni dźwięk z mikrofonu SM57: bez efektów, tylko wzmacniacz i gitara. Do nagrań użyto kolumny Amp Clone 2x12 Blackfacer/Silverfacer Style z głośnikami Celestion V30, gitary Warmoth Strat z przystawkami Fender Custom Shop 69 set pickups. W stroju "Drop D" użyto gitary Epiphone Jack Union z przystawkami Gibson mini HB.

Amp Clone - PLEXI/800 5W Style lampowy wzmacniacz gitarowy Hi-Gain
Amp Clone - PLEXI/800 5W Style lampowy wzmacniacz gitarowy Hi-Gain
Amp Clone - PLEXI/800 5W Style lampowy wzmacniacz gitarowy Hi-Gain

W pełni lampowy wzmacniacz wykonany 100% ręcznie, techniką point to point na płytce turret board

Bezstratna sygnałowo pętla efektów (FX loop)

Amp Clone - bezstratna pętla efektów FX loop
Amp Clone - PLEXI/800 5W Style lampowy wzmacniacz gitarowy Hi-Gain